Sigorta şirketini dolandırmaya çalışırken öldü

Çin'in doğusunda bulunan Zhejiang kentindeki bir iş adamı, aracını sigortalattığı şirketi dolandırmaya çalışırken boğularak hayatını kaybetti. Çin medyasında yer alan haberlere göre, iş adamı boğulmadan önce kaza süsü verdiği olay için nehre girmişti.

Li isimli 39 yaşındaki adam, Jaguar marka arabasının kaza yapması halinde sigorta şirketinden 75 bin dolar alacağını, ancak aracın satış fiyatının 60 bin dolar olduğunu öğrendi. Çin medyasının haberlerine göre, iş adamı satış fiyatının daha düşük olduğunu öğrenince aracıyla bir kaza sahnesi yaratarak sigorta şirketini dolandırmaya karar verdi.

Insurance Business’da yer alan habere göre, Li, kaza süsü verilmiş olayı kız arkadaşı Zhang ile birlikte planladı. Nehre düşürmeye karar verdikleri aracı yönlendirmek için uzaktan yönetebilecekleri bir ekipman kullandılar. Bu yöntemle aracı nehre doğru sürdüler. Araç nehre düştükten sonra o ve kız arkadaşı nehre girdi. Çünkü kaza süs verilmiş plana göre ıslanmaları gerekiyordu. Planın ikinci bölümünde, sigortacıyı dolandırmayı planlayan iş adamı suya dalıp aracın içinden ekipmanı çıkaracaktı. Bunun için Li nehre daldı. Zhang polisi aradı ve kaza yaptıklarını söyledi.

Ancak Li bir daha su yüzüne çıkamadı. Durumdan endişelen kız arkadaşı, çevredekilerden yardım istedi. Yardıma gelenler Li’yi aracın içinde buldu. Suyun dışına çıkarttıklarında hayatını kaybetmiş olduğunu anladılar.

Soruşturmayı yürüten savcılık, Zhang’in olayları çok net bir şekilde açıklayamadığından ve eşyalarının çoğunun kuru olmasından şüphelendiklerini belirtti. 

Polis de, nehrin derinliği bir metreyken birkaç gün önce yapılan çalışmayla suyun derinleştiğini bildirdi.

YETKİLİ ACENTELİKLERİMİZ